A tananyag bemutatja az Otto-motor tüzelőanyag-ellátó rendszerét, a keverékképzés és a benzinbefecskendezés alapjait, az elektronikus, a közvetlen és a kettős benzinbefecskendezés működését.
Modul célja: A modulban a tanuló megismerheti a keverékképző rendszer felépítését, a tüzelőanyag-levegő keverék tökéletes elégését.
A benzinbefecskendezés alapjai
Modul célja: A tanuló megismerheti a benzinbefecskendező rendszerek feladatait, a benzinbefecskendezés módjait és a befecskendezőszelepek nyitását.
Az elektronikus benzinbefecskendezés felépítése és működése
Modul célja: Megismertetni a tanulót az elektronikus benzinbefecskendezés felépítése és működésével.
Az Otto-motorok tüzelőanyag-ellátó rendszere
Modul célja: Megismertetni a tanulót az Otto-motorok tüzelőanyag-ellátó rendszereinek felépítésével, a berendezés szerkezeti elemeivel (a tüzelőanyag-tartály részeivel, a tüzelőanyag-szállító szivattyúkkal, a tüzelőanyag-vezetékkel, a tüzelőanyagnyomás-szabályozóval és a tüzelőanyag-tartály egyéb részeivel) valamint a tüzelőanyag-tartály szellőztetésével.
A szívócső-befecskendezés
Modul célja: A tanuló ismerje meg a szívócső-befecskendezést (ME-Motronic-rendszer), a ME-Motronic részrendszereit: levegőrendszer, tüzelőanyag- és tartályszellőztető rendszer, befecskendező-rendszer, kipufogógáz-utókezelő rendszerek, teljesen elektronikus gyújtásrendszer, egy ME-MOTRONIC-rendszer blokkdiagramja.
Közvetlen befecskendezés
Modul célja: A tanuló ismerje meg a közvetlen benzinbefecskendezés előnyeit és hátrányait, üzemmódjait, keverékképzési eljárásait (falvezetéses, sugárvezetésű) valamint a MED-Motronic közvetlen befecskendezési rendszerét.
Kettős benzinbefecskendezés
Modul célja: A tanuló ismerje meg a kettős befecskendezés jellemzőit, üzemmódjait, üzemállapotait, a kiegészítő szerkezeti elemeket, a vízbefecskendezés alapjait.